Obytné budovy přehled

 podle abecedy, včetně obrázků a základních informací
 
 
 
ROZDĚLENÍ
 
 získávají se při dosažení patřičného levelu.

 

dají se umístit pouze na plochu Pobřeží - Břeh a Mělká voda

 

dají se získat  za MD

 

odměny za splnění akcí na náměstí

 

Obytné budovy Tajemné

získané při akci Tajemné budovy

 

Obytné budovy speciální

Dají se získat  z balíčků, Městského kola štěstí, Tajemné budovy na ploše

 

 VYSVĚTLIVKY

Ve druhém sloupci 3. stupně jsou vepsány a červeně označeny změněné hodnoty budovy po ukončení výzev, příklad změn zde
Ve druhém sloupci 4. stupně jsou barevně  vypsány hodnoty po přidělení specializace viz. zde 
( modře je vyznačeno - 25% nájemní dobyzeleně  volba - 50% efektůfialově + 25% z pronájmu ).
 Bere s v úvahu vždy jen jedna z těchto voleb. (Hodnoty jsou vypočítané z daných údajů.)
 

 Obytné budovy jsou ve 4 stupních , s každým vylepšením získáme větší počet obyvatel, zisk CK (city kreditů), PB(produkčních bodů), BV ((bodů vzdělání), BZ (bodů zkušeností), ale zárověň se  sníží nálada a energie ve městěproto je vhodné vždy doplnit dekorace, abychom měli stále náladu na 100%, čímž si zajistíme maximální počet obyvatel i výnosy z každého domu. Sledovat musíme také energii, abychom ji udrželi na 100%, aby nám následně neklesla  výroba. Při samotné stavbě i rozšíření se získávají další BZ.. V základní nabídce je vždy určitý počet stavebních povolení , další se dají  někdy pořídit za MD, nebo získat při akcích na náměstí, v kole štěstí. booster balíčcích. Některé domy mají potřeby (komerční budovy jako je Zelenina, Holywoodaká restaurace atd.), které jsou nutné k získání maximálního počtu CK ( u kapitalistů), PB (u pracujících)  nebo BV (u studentů). 

Ve III. spupni budov můžeme  plnit výzvy, které zvyšují různé hodnoty domu, uvedené změny jsou ve 2. sloupci ii: stupně, pokud upgradujeme dům na level IV, můžeme se rozhodnout pro další vylepšení domu viz zde , hodnoty podle vybrané specializace budov jsou uvedeny ve 2. sloupci IV. st. a jsou barevně  odlišeny, podle toho, kterou si zvolíme - ostatní hodboty zůstanou nezměněny.

Každá budova má daný základní počet stavebních povolení, další si můžeme pořídit za MD,  jejich cena se postupně zvyšuje  při každém dalším zakoupeném až do určité výše, pak začne mírně klesat.